h1

Soutěžní Fiat Linea Competizione.

Duben 5, 2009

fiat-lineacompetizione091

V prestižním argentinském šampionátu cestovních vozů TC 2000 se objeví novinka v podobě upraveného modelu Fiat Linea Competizione.

Modifikovaný sedan Linea je osazen 1.9-ti litrovým motorem 16V o výkonu 150 koní, jenž je schopen dodat vozu rychlost přesahující 200 km/h.

Závodní speciál dostal mohutnější brzdové kotouče, nové zavěšení, zadní partii karoserie vévodí přítlačné křídlo, (samozřejmostí je bezpečnostní rám podle specifikace TC 2000), pneumatiky dodala společnost Pirelli a lehkým redesignem prošel také přední spoiler s upravenými vzduchovými vstupy.

Oba soutěžní modely Linea Competizione (piloti Emiliano Spataro a Francisco Viel Bugliotti), které budou jezdit v červenobíločerných barvách Fiat ProRacing Teamu, bude v letošní sezóně šampionátu TC 2000 připravovat a servisovat společnost FS Motorsport.

Vstup Fiatu do argentinské soutěže TC 2000 je zároveň připomenutím 90. výročí existence značky na tomto trhu – první výrobky italské automobilky byly do Latinské Ameriky oficiálně distribuovány už od roku 1919 (importér Sociedad Anónima F.I.A.T.Turín – Sucursal Argentina), kdy byl do prodejní sítě uveden model Fiat 501 a poté i různé typy nákladních vozů, traktorů a motorizací.

Fiat Linea je na argentinském automobilovém trhu v současné době nabízen s 1.9-ti litrovým duálním motorem schopným spalovat směs benzínu a ethanolu. Vůz, stejně jako motorizace o výkonu 128 koní, je pro potřeby jihoamerického trhu vyráběn v brazilské továrně Fiatu v Betimu.

fiat-lineacompetizione0921

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: